GeoGuide
    GeoGuide
    GeoGuide
 
Новини | Довідники | Законодавство | Конференції | Каталоги | Публікації | Про сайт
     
 
Партнери

Сайт "Географія в Україні"
Сайт "Географія в Україні"

Сектор геоінформаційних технологій та геомоніторингу, ХНУ ім. Каразіна
Сектор геоінформаційних технологій та геомоніторингу, ХНУ ім. Каразіна

 
Geoguide :: Для ГІС Панорама Міні розроблені нові засоби імпорту та візуалізації просторових даних

15.07.2017 Для ГІС Панорама Міні розроблені нові засоби імпорту та візуалізації просторових даних

В КБ «Панорама» розроблена ГІС «Панорама Міні» версії 12.5.0 для платформи x64. У новій версії програми оновлені засоби імпорту та візуалізації просторових даних. У конверторі цифрових векторних карт із формату SHP додана підтримка імпорту дерева папок із файлами SHP з автоматичним формуванням листів і шарів карт у національних разграфках і системах координат із призначенням умовних знаків літерно-цифрового коду на будь-якій національній мові в кодуванні UTF. Доопрацьовано завдання «Імпорт навігаційних даних із файлів GPX». Програма дозволяє завантажувати одночасно кілька файлів у форматі GPX на одну карту. Це дозволить заощадити час оператора на конвертації даних.

Реалізована підтримка локальної бази даних SQLite для відображення растрових даних у вигляді тайлів. Підтримка локальної бази даних SQLite забезпечує також відображення матричних даних про рельєф місцевості в форматі hmp і виконання всіх видів розрахункових завдань, пов'язаних із висотами (побудова профілів, зон видимості, оцінка перевищення, розрахунок обсягів ґрунту, 3D-моделювання та інші завдання). Додана підтримка zip-архівів, зашифрованих призначеним для користувача паролем, при виконанні операцій відкриття наборів даних (векторних карт, знімків, матриць) і поновлення відкритих даних. Якщо zip-архів зашифрований, то користувачеві автоматично запропонують ввести пароль для отримання доступу до даних.

Доопрацьовано «Редактор карти». Нові об'єкти розташовуються на мапі відразу з урахуванням порядку відображення шарів, заданого у класифікаторі без додаткового сортування карти. Для управління порядком запису об'єктів на карту при сортуванні карти формується службовий файл із розширенням SIN. Якщо файл SIN не створювавався, то об'єкти записуються на карту в порядку їх локалізації (площинні, лінійні тощо). Доопрацьовано режим «Створення групи об'єктів за координатами з текстового файлу». Додано можливість побудови ортодромії за координатами з файлу MET - дуги на поверхні Землі, що проходить по найкоротшій відстані між заданими точками. Для виконання завдання в текстовому файлі з розширенням *.MET необхідна присутність службового поля #ORTHODROME і двох рядків із координатами початкової і кінцевої точок об'єкта - дуги. При великих відстанях (тисячі кілометрів) точки дуги формуються з кроком не більше 0.4 градуса, при малих відстанях - не частіше 10 кілометрів, що забезпечує визначення довжин і кутів із точністю тріангуляції 1 класу.

У діалозі створення карти додано нову властивість «Зберігати час і дату поновлення об'єкта». Якщо карта створена із зазначеним властивістю, то в кожен об'єкт при створенні й редагуванні автоматично записуються службові семантики з датою і часом виконаної операції та ім'ям користувача, який виконав операцію. Зазначене властивість не може бути відключено. Додана підтримка псевдоконічної рівновеликої проекції Бонна (EPSG: 9827). Нову проекцію можна вибрати для карт типу «Оглядово-географічна».

У «Редакторі класифікатора» у закладці «Шари» додана можливість установки порядку відображення об'єктів всередині заданого шару (кнопка «Порядок об'єктів»). Це дозволяє об'єднати однотипні шари в класифікаторі, які раніше були введені для управління порядком виведення об'єктів. Гнучка настройка класифікатора спрощує підготовку бібліотек умовних знаків за вимогами, прийнятим в національних системах картографування різних країн.
Доданий облік мультиполігонов при пошуку об'єктів у заданій області з урахуванням входження, перетинання, розташування на заданій відстані. Для зберігання умов пошуку й відображення об'єктів карти застосовано формат XML у файлах із розширенням «vclx» в папках «/Log». Це спрощує роботу з настройками програми із зовнішніх додатків. Доопрацьовано діалог «Вибір об'єкта». На закладці «Метрика» додано вікно карти з можливістю відображення ділянки з поточною крапкою метрики об'єкта. Це дозволяє переглядати контуру протяжних об'єктів і коригувати координати точок, не виходячи з діалогу.

За рахунок багатопотокового обробки на багатоядерному процесорі в 6-8 разів скорочено час виконання операцій над списками об'єктів - пошук перетинів, входжень, розташування на заданій відстані і так далі. Швидкість побудови списку знайдених об'єктів збільшена в 2-3 рази. У 3-4 рази прискорено виконання сортування багатоаркушних карт (MAP). При сортуванні об'єктів карт враховується порядок відображення об'єктів в шарі.

У програмі доопрацьовано діалог «Управління палітрою матриці», що викликається через пункт меню «Параметри\Налаштування кольорів» у задачах «Списки даних» або «Легенда карти». Додана можливість створення й редагування набору палітр користувача для управління відображенням матриць висот рельєфу, доданих у документ.

Нова версія програми доступ у розділі Завантажити.

 
Джерело: КБ "Панорама", gisinfo.ru

 

Оголошення

Запрошуємо
ГІС-Форум "Освіта. Наука. Виробництво" - 2015
ГІС-Форум-2018
 
м. Харків
14-16 березня
2018 р.

 
 
GeoGuide на Фейсбуці  GeoGuide у ВК
Новини | Публікації | Довідники | Законодавство | Конференції | Каталоги | Про сайт
GeoGuide, 2009-2018, info@geoguide.com.ua